Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

06.08.2019.

Kas ir Plogging?

Skriešana ir vērtīga jūsu veselībai, atkritumu vākšana ir vērtīga planētas veselībai, kāpēc gan neapvienot divus vienā? Šī ideja ir Plogginga kustības pamatā - jaunā videi draudzīgā fitnesa trenda, kas apvieno lēno treniņa skriešanu ar atkritumu vākšanu.

Plogginga kustības pirmsākumi meklējami Zviedrijā, kur par to dibinātāju ir uzskatāms taku skrējējs un vides entuziasts Ēriks Alstroms (Erik Ahlström). Aktualizējoties vides piesārņojuma problēmai sabiedrībā, šī inovatīvā kustība ir kļuvusi globāla, iegūstot popularitāti gan vides aktīvistu, gan fitnesa entuziastu un aktīvā dzīvesveida piekritēju vidū.

2016. gadā kustībai saka aktīvi pievienoties vides entuziasti un sportisti, un drūzmēšanās, pulcējot cilvēku grupas, kas sanāca kopā, lai skrietu un vāktu atkritumus, kļuva par oficiāliem pasākumiem dažādās Zviedrijas pilsētās. Kopš tā laika kustība organiski augusi visā pasaulē. Šobrīd Plogginga kustībai pievienojušās jau vairāk nekā 40 valstis.

Plogging palīdz attīrīt vidi no atkritumiem kas, nonākot augsnē vai ūdenī, nesadalās un paliek tur uz vairākiem simtiem gadu. Tā, piemēram, uz ielas izmestais izsmēķis paliek augsnē līdz 5 gadiem, plastikāta maisiņš - līdz  30 gadiem, stikla pudele - līdz 25 gadiem, bet alumīnija bundža – līdz pat 400 gadiem. Tā vietā, lai neatgriezeniski piesārņotu mūsu dabu, visus šos atkritumus Plogginga rezultātā var savākt un  pareizi utilizēt vai nodot pārstrādei, lai dāvinātu tiem otro dzīvi.

Papildus acīmredzamajiem ieguvumiem apkārtējai videi, Ploggings pozitīvi ietekmē arī ķermeņa veselību. Pietupieni un palēcieni plogginga nodarbības laikā ļauj 30 minūtēs sadedzināt 288 kalorijas, salīdzinot ar 235 kalorijām, kas tiek sadedzinātas parastas skriešanas laikā.

Ja vēlaties pievienoties Plogging kustībai, sazinieties rakstot uz e-pastu: plogging@pilsetvide.lv