Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

26.08.2019.

Rīgā plānots izveidot pārtikas eļļu un tauku atkritumu savākšanas laukumu

Rīgā, Patversmes ielā 19, plānots izveidot pārtikas eļļu un tauku atkritumu savākšanas laukumu, informēja pašvaldībā.

SIA "Biomotorai Latvia", kas ir Lietuvā strādājošā uzņēmuma UAB "Biomotorai" meitas uzņēmums, vēlas ar potenciālajiem šāda veida atkritumu radītājiem – sabiedriskās ēdināšanas iestādēm, kafejnīcām, restorāniem, pārtikas ražošanas un tirdzniecības uzņēmumiem – noslēgt atkritumu savākšanas līgumus.

Saskaņā ar tiem, uzņēmums bez maksas piešķirs atkritumu uzkrāšanai nepieciešamā izmēra plastmasas, hermētiskas un atbilstoši marķētas tvertnes. Sakrājot atkritumus, atkritumu radītāji varēs uzņēmumam nodot pilnās tvertnes, pretī saņemot tukšas un tīras tvertnes.

Pilnās tvertnes tiks nogādātas atkritumu apsaimniekošanas vietā Patversmes ielā 19, kur tās tiks uzglabātas līdz tālākai pārvešanai uz mātes uzņēmuma UAB "Biomotorai" ražošanas telpām, kur pārtikas eļļu un tauku atkritumi tiek pārstrādāti. Pārvešanu plānots organizēt ne retāk kā reizi nedēļā.

Vieta, kur paredzēts veidot jauno atkritumu savākšanas laukumu, atrodas ražošanas un komercdarbības apbūves teritorijā.

"Firmas.lv" pieejamie dati liecina, ka SIA "Biomotorai Latvia" dibināts 'šī gada maijā un tā pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmums 100% pieder Lietuvas uzņēmumam "Biomotorai" un tā valdes loceklis ir Donats Karanauskas.

@Delfi, 2019