Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!
 

17.01.2024.

Jaunieši izstrādā idejas kā paildzināt apģērba mūžu

Mūsdienās apģērbi veido ļoti lielu daļu no kopējā atkritumu daudzuma, kas regulāri tiek noglabāti atkritumu poligonos. Latvijas tirgū ik gadu tiek realizētas vidēji 27 000 tonnas apģērbu, kas vidēji būtu apmēram 14,3 kg uz vienu iedzīvotāju. Šis minētais apjoms tuvākajā nākotnē kļūs par nevajadzīgiem atkritumiem.

 Lai samazinātu apģērbu atkritumu daudzumu un veicinātu apģērbu atkārtotu un ilgstošu lietošanu, meiteņu līderības programmā “Future Heroes” radās ideja, kuru izveidoja piecu meiteņu komanda, kura nākotnē vēlas izveidot uzņēmumu ar nosaukumu “7 Chance”.

Šī zīmola ideja slēpjas tā nosaukumā, dodot iespēju lietotām drēbēm kalpot līdz pat septiņām reizēm ilgāk. Mēs bieži nejauši sabojājam savas vismīļākās drēbes, no kurām nevēlamies šķirties, tāpēc jauniešu projekta mērķis ir samazināt izmesto drēbju daudzumu nelielu traipu vai caurumu dēļ. Šīs nepilnības var aizsegt ar dalībnieču veidotu aplikāciju, uz kura būs izveidots pircēja izvēlētais attēls. Visus šos procesus būs iespējams veikt elektroniskā vidē (Instagram un Facebook profilos), kā arī nākotnē tiek plānots izveidot e- veikalu, kur būs ērtāk iegādāties preces un tiks palielināts pakalpojumu skaits.

Iepērkoties cilvēki saņemtu jau gatavu audumu, kuru paši viegli varētu pievienot esošajam apģērbam, lai noslēptu tā nepilnības, tādējādi atvieglojot cilvēku ikdienu. Izmantojot šo pakalpojumu, cilvēki dotu savām mīļākajām drēbēm jaunu dzīvi, padarot tos par neatkārtojamiem modes elementiem un tajā pašā laikā saudzējot apkārtējo vidi.

Vairāk par projekta aktivitātēm lasi šeit: https://www.facebook.com/profile.php?id=61554255110812

https://www.instagram.com/7__chance?igshid=MTk0NTkyODZkYg%3D%3D&fbclid=IwAR1yqETrBCza8wLRv1wdM4WUySXdyrwc3xYSgg4y0ABzt1XyephkgpqRuVo