Sveicināti vortālā www.atkritumi.lv!

Bīstamie

Eļļa un eļļas filtri

Eļļas

Jebkāda veida eļļa, kas pārstrādāta no jēlnaftas, un ir tikusi lietota, pieder pie eļļas atkritumiem. Eļļas atkritumi ietver eļļu, kas rodas no mašīnām, kravas furgoniem, motorlaivām, motocikliem, izklaides transportlīdzekļiem, zāles pļāvējiem u.c.

Kādēļ pārstrādāt eļļas atkritumus?

Eļļas produkti, izlieti atkritumos, pasliktina notekcauruļu caurlaidību, kas paredzētas sadzīves notekūdeņu aizvadīšanai vai no mājsaimniecībām tieši nonāk augsnē, piesārņojot pazemes ūdeņus, upes un ezerus. Nešķīstoši, noturīgi un lēni degradējami, eļļas atkritumi satur indīgas ķīmiskas vielas un smagos metālus, un salipina jebko, sākot no pludmales smiltīm līdz putnu spalvām. Viens pudele naftas var radīt aptuveni četri tūkstoši m2 plankumu uz ūdens virsmas.

Lietota motoreļļa var tikt atkārtoti pārstrādāta, izgatavojot jaunas smērvielas, motoreļļas vai iespējams sadedzināt kā degvielu.

Eļļas filtri

Eļļas filtrs ir filtrs, kas nepieciešams, lai likvidētu indīgas vielas no motora eļļas, pārvades eļļas, smēreļļas vai hidrauliskās eļļas. Eļļas filtrus lieto dažāda veida hidrauliskajos mehānismos. Galvenokārt eļļas filtrus lieto iekšdedzes dzinējos, vieglajos lidaparātos, dažādos jūras kuģos. Arī citas transportlīdzekļu hidrauliskās sistēmas, kā automātiskās pārvades un aizdedzes iekārtas, bieži ir aprīkotas ar eļļas filtriem. Gāzes turbīnu motoriem, kas atrodas reaktīvajās lidmašīnās, arī nepieciešami eļļas filtri. Tāpat eļļas filtrus izmanto naftas iegūšanā, transportēšanā un pārstrādē.

Eļļas filtru veidi:

  • mehāniskie,
  • magnētiskie,
  • nostādināšanas,
  • centrbēdzes.

 

Info avots: http://en.wikipedia.org/wiki/Oil_filter

Kādēļ pārstrādāt eļļas filtrus?

Pārstrādāt eļļas filtrus nozīmē tos atkārtoti izmantot citā noderīgā veidā. Katrs izlietotais filtrs satur aptuveni 400g tērauda un 56–226g eļļas.

Kad pārstrādātie eļļas filtri ir demontēti, katrai filtra daļai tiek rasts pielietojums:

  • tērauda filtri tiek pārstrādāti kā metāllūžņi;
  • ārējā filtra kārba tiek sasmalcināta, tālāk izmantota;
  • papīra filtri tiek atbrīvoti no eļļas un saspiesti, tos uzglabā, transportē un lieto kā ģeneratīvu degvielu elektroenerģijas radīšanai (ASV);
  • aizslēgi un O veida gredzeni tiek pārstrādāti kā plastmas.

Parādīt kartē pieņemšanas vietas